Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/5204
Title: Консолідація свиней за фенотипами
Authors: Войтенко, Світлана Леонідівна
Вишневський, Леонід Васильович
Петренко, Сергій Миколайович
Цибенко, Володимир Григорович
Keywords: свині
миргородська порода
фенотипова консолідація
продуктивність свиней
Issue Date: 2009
Publisher: Тваринництво України
Citation: Войтенко С. Консолідація свиней за фенотипами /С.Войтенко, Л.Вишневський, М.Петренко, В.Цибенко // Тваринництво України.- 2009.-№5 .-С.16-19
Series/Report no.: № 5;С.16-19
Abstract: Вивчення фенотипної консолідації свинеймиргородської породи дало змогу дійти висновку про те, що племінні стада не консолідовані за розвитком і відтворною здатністю, що узгоджується з низкою селекційних моментів та технологічними умовами господарств. Проте подібна ситуація допомагає зберігати генетичну різноманітність генофонду миргородської породи за її малої чисельності, хоча на перспективу добір тварин в умовах племінних заводів необхідно проводити на рівні не нижче середніх породних показників. Кореляційний аналіз вказує на неможливість застосування єдиних методів добору для удосконалення такого стада чи родини методами внутрішньопородної селекції, а також передбачити якість одержуваного селекційного матеріалу. До кожної селекційної групи у межах племінного стада потрібно застосовувати індивідуальний підхід з урахуванням встановлених зв’язків між показниками продуктивності та напряму селекції.
URI: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/5204
Appears in Collections:Фахові виданняItems in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.