Друковані видання

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 20 of 248
  • Item
    Підготовка дисертацій у сфері публічного управління в період дії воєнного стану: доступ до інформації та достовірність даних
    («Liha-Pres», 2023) Лозинська, Тамара Миколаївна; Сліченко, Вікторія Вікторівна
    Дві великі проблеми інформаційного забезпечення наукових досліджень: доступ до інформації та її достовірність, –загострилися із введенням правового режиму воєнного стану, який включає і обмеження щодо отримання та поширення публічної інформації. Звернемо увагу на застереження юристів стосовно розуміння сутності публічної інформації, якунерідко вбачають у тому, що така інформаціямає бути доступною громадянам за будь-яких умов. Однак, публічною інформацію називають тому, що вона «...перебуває у володінні органів публічної влади (та інших осіб, що виконують суспільно-важливі ункції за бюджетні кошти) Це означає, що дослідники не можуть мати безумовний доступ до всієї інформації, що і передбачає Закон України «Про доступ до публічної інформації» Виходячи із норм Закону розпорядники інформації мають приймати рішення щодо оприлюднення інформації, а в умовах обмежень воєнного стану –зважати чи не буде загрожувати поширення певної інформації життю і здоров’ю людей, руйнуванню інфраструктури, просуванню військ противника тощо.
  • Item
    Цифрові комунікації в глобальному просторі та їх вплив на діяльність органів місцевого самоврядування
    (Видавничий дім «Гельветика», 2023) Шупта, Ірина Миколаївна; Дем'янов, О. В.
    Дана публікація присвячена такій актуальній на даний час проблемі – ролі та значенню цифрових комунікацій в глобальному просторі, а також тому впливові, що вони виявляють на діяльність органів місцевого самоврядування. Так, авторами тлумачиться насамперед поняття «цифрові комунікації», звертаючись насамперед до Закону України «Про електронні комунікації» знайомлять з такими поняттями, як «електронна комунікаційна мережа», «електронна комунікаційна мережа загального користування», «електронна комунікаційна послуга», «електронна комунікація (телекомунікація, електрозв’язок)».
  • Item
    Удосконалення інформаційно-психологічного механізму взаємодії органів державної влади з професійними громадськими об’єднаннями аграрних товаровиробників
    ("Олді плюс", 2023) Лозинська, Тамара Миколаївна
    У статті розглядаються особливості інформаційно-психологічного механізму взаємодії між органами державної влади та професійними громадськими об’єднаннями аграрних товаровиробників. Зазначається, що фрагментарність, суб’єктивність і неточність інформації, характерні для інформаційного суспільства, перешкоджають налагодженню результативної взаємодії між основними суспільними акторами: владою, бізнесом і громадянським суспільством. Інформаційно-психологічний механізм розглядається як сукупність способів інформаційного впливу на групи людей і окремих індивідів у певній сфері взаємовідносин з метою зміни їх поведінки, трансформації емоційного стану, зміни ідеологічних і психологічних структур їхньої свідомості, що обумовлюють сприйняття дійсності.
  • Item
    Механізми державної підтримки виробництва органічної продовольчої продукції в україні в контексті забезпечення продовольчої безпеки
    (Електронне наукове видання "Публічне адміністрування та національна безпека", 2024) Лозинська, Тамара Миколаївна
    Концепція сталого розвитку (sustainable development) наголошує на необхідності встановлення балансу між потребами сучасного суспільства і майбутніх поколінь, включно з потребами в безпечному у довкіллі. У вирішенні цього надскладного завдання, що передбачає узгодження економічних, соціальних і екологічних питань певну роль відіграє органічне землеробство. Метою статті є висвітлення питань розвитку виробництва органічних продуктів харчування в Україні та світі, визначення впливу органічного землеробства на продовольчу безпеку та сталий розвиток, обґрунтування пропозицій щодо удосконалення механізмів державної підтримки виробництва органічної продовольчої продукції.
  • Item
    Доступність продовольства і державна підтримка продовольчої безпеки під час війни
    (Вісник Хмельницького національного університету, 2024-01) Лозинська, Тамара Миколаївна
    Зниження доступності продовольства як одного з індикаторів продовольчої безпеки в Європі відзначається ще з початку пандемії COVID-19. Війна в Україні викликала порушення логістичних ланцюгів постачання добрив, енергоносіїв та інших ресурсів, необхідних європейським і українським аграрним товаровиробникам, що сприяло зростанню цін на продовольство. Таким чином, держави як гаранти продовольчої безпеки мають вирішувати завдання забезпечення фізичної та економічної доступності продуктів харчування для населення. Мета статті полягає у висвітленні динаміки продовольчої доступності в Україні та Європі, виявленні ступеня впливу війни на продовольче забезпечення населення та розробленні пропозицій щодо зміцнення продовольчої безпеки.
  • Item
    Функціонування системи державного нагляду (контролю) за якістю та безпечністю харчових продуктів у системі продовольчої безпеки України
    (Видавнича група «Наукові перспективи», м. Київ, 2023) Лозинська, Тамара Миколаївна
    Перерваний історичний досвід формування державності в Україні обумовлює приділення значної уваги створенню інститутів держави, які б відповідали сучасним вимогам і забезпечували інтеграцію країни до європейської спільноти. Протягом усього періоду незалежності спостерігається трансформація систем публічного управління, зокрема і системи державного контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів. У статті розглядаються причини створення інституту Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та висвітлюються її функції й завдання.
  • Item
    Війна як тригер зростання регіональної неоднорідності сталого розвитку
    ("Teadmus OÜ", Tallinn, 2023-04-21) Лозинська, Тамара Миколаївна
    Понятие «регион» (от лат. «region – территория, местность, область) употребляется в различных отраслях знаний с целью выделения частей территориальной целостности по совокупности признаков. Например, в экономической энциклопедии Украины приведены два подхода к трактовке понятия (Економічна енциклопедія, 2007). В украинском правовом поле термин «регион» используется для обозначения конкретных административно-территориальных единиц, а именно: Автономной Республики Крым, областей, городов Киев и Севастополь (Закон Украины, 2015), в то время как в научном обращении понятие «регион» достаточно размыто.
  • Item
    Державна політика розвитку протезної галузі в Україні
    (НТУ «Дніпровська політехніка», м. Дніпро, 2023-05-04) Лозинська, Тамара Миколаївна
    Історія функціонування підприємств протезно-ортопедичної галузі на території сучасної України, частини якої в різні часи входили до складу різних держав, налічує понад 100 років. Наприклад, Полтавське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, яке обслуговує потреби в протезуванні людей з інвалідністю Полтавської, Сумської і Кіровоградської областей, розвивало свою діяльність на базі створеної в 1920 р. протезної майстерні.
  • Item
    Просторове планування в територіальних громадах як складова і основа стратегічного планування
    (ПДАУ, м. Полтава, 2023-11-28) Лозинська, Тамара Миколаївна
    В останні декілька років тема просторового планування в місцевому самоврядуванні набула великої популярності, заміщуючи собою навіть питання стратегічного планування. Така увага обумовлена, насамперед, існуючою нераціональністю та недалекоглядністю використання території окремих населених пунктів, територіальних громад і регіонів. На жаль, самостійність політики України щодо просторового планування після розпаду Радянського Союзу супроводжувалася такими негативними явищами, як стихійна житлова забудова, самозахоплення земель, які згодом вдавалося легалізувати, вирубка зелених насаджень тощо.
  • Item
    Комунікативна політика в молодіжному середовищі
    (ПУЕТ, м. Полтава, 2023-11-30) Колісник, О. Д.; Лозинська, Тамара Миколаївна
    Комунікативний механізм повинен бути націлений на реалізацію запланованих завдань, які в свою чергу відповідають принципам демократичного врядування, який потребує змагальності позицій, діалогу, сприяння стабілізації і розвитку, і лише після цього він стане ефективним механізмом узгодження стратегій в сфері публічного управління, прийняття державно-управлінських рішень. А вже здатність органів влади спілкуватися з громадянами, етична комунікація, яка поважає українців і їх права, а також призводить до взаєморозуміння, врахування і узгодження інтересів, толерантного ставлення до всіх, хто проживає на території країни, показ чесного служіння передусім національним інтересам і є «діалогом» в системі публічного управління.
  • Item
    Значення сайтів органів місцевого самоврядування у комунікації з населенням
    (Munich, Germany., 2023-12-25) Бурмака, Олексій Володимирович; Щетініна, Тетяна Олексіївна
    За результатами аналізу наповнення сайтів органів місцевого самоврядування наголошується на комплексному характері використання інформаційно-комунікаційних технологій органами публічного управління у взаємодії з громадськістю (правовий, інформаційний, кадровий, організаційний тощо).
  • Item
    Вплив інформаційно-комунікаційних технологій на діяльність органів публічного управління
    (Prague, Czech Republic, 2023-12-18) Бурмака, Олексій Володимирович; Щетініна, Тетяна Олексіївна
    Визначено окремі фактори впливу інформаційно-комунікаційних технологій на діяльність органів місцевого самоврядування, наголошується на зростаючій практиці комунікації влади з населенням через сайти органів публічної влади.
  • Item
    Використання електронних сервісів у діяльності органів місцевого самоврядування
    (ННІ ЕУПІТ, ПДАУ. м. Полтава, 2023-04) Єгоров, І. В.
    З розвитком інформаційно-комунікаційних технологій з метою розширення можливостей громадян формувати державу та брати участь у державному управлінні та місцевому самоврядувапнні розширюється досвід використання електронних засобів взаємодії. В Україні сьогодні найбільш широко використовуваними інструментами засобами електронної демократії, як на національному, так і на місцевому рівнях, є електронні консультації, електронні опитування, електронні закупівлі, електронні звернення, бюджети участі, документообіг. Також були створені джерела для публікації відкритих наборів даних, включаючи електронні платформи, такі як «Громадянське суспільство і влада», «Розумне місто» чи «Єдина система місцевих петицій» та інші, які поєднують у собі кілька електронних засобів участі.
  • Item
    Формування комунікаційної стратегії як пріоритетне завдання закладу охорони здоров’я
    (ННІ ЕУПІТ, ПДАУ. м. Полтава, 2023-04) Шумик, Наталія Вікторівна
    У рамках проекту «Підтримка реформування системи охорони здоров’я», який впроваджується в Україні компанією «Делойт» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), маркетингова стратегія закладу охорони здоров’я вважається найкращою практикою, частиною якої є комунікаційна стратегія, спрямована на формування довіри пацієнтів до закладу охорони здоров’я. Водночас комунікаційна стратегія закладу охорони здоров’я орієнтована на підвищення обізнаності населення.
  • Item
    Основні принципи та нормативно-правове забезпечення кадрової політики органів публічної влади
    (РВВ ПДАУ, м. Полтава, 2023-05-16) Кремпоха, Я. С.; Сердюк, Ольга Іванівна
    Публічна кадрова політика являється найважливішим соціально-політичним явищем у житті та діяльності будь-якої держави та суспільства. Від кадрового складу органів публічної влади залежить успіх розвитку суспільства загалом. Саме тому кадрова політика займає ключові позиції у різноманітті напрямів та сфер публічної політики. У широкому розумінні слова під публічною кадровою політикою розуміється загальна система офіційно визнаних цілей та пріоритетів, принципів та завдань діяльності держави щодо регулювання всіх кадрових процесів.
  • Item
    Напрями удосконалення системи розвитку посадових осіб органу місцевого самоврядування
    (РВВ ПДАУ, м. Полтава, 2023-05-15) Нестеренко, Ю. В.; Сердюк, Ольга Іванівна
    В умовах децентралізації актуальності набуває проблема забезпечення органів місцевого самоврядування в Україні якісним персоналом, оскільки його професійний рівень є однією з передумов успішного розвитку громад. Органи місцевого самоврядування повинні завжди знаходити найефективніші способи набору, мотивації, винагороди, утримання, розвитку та підвищення кваліфікації своїх співробітників. Питання професіоналізації служби в органах місцевого самоврядування, й зокрема питання професійного навчання, як передумови успішної реалізації зростаючого обсягу функцій і повноважень, є актуальними і для громад Полтавської області, та, зокрема, Полтавського району.
  • Item
    Рівень розвитку електронного урядування в україні та ряді європейських країн
    (м. Полтава, 2023-04-27) Канівець, Д. А.; Сердюк, Ольга Іванівна
    Практично кожна країна світу залучена в процес цифровізації. Проте якісний рівень цих процесів в державах різний, в підходах та результатах цифрової трансформації діяльності установ на різних рівнях публічного управління є розбіжності. Розвиток цифрових технологій є невідворотнім, а отже цифровий уряд варто розглядати як органічний і ретельно інтегрований аспект функціонування державних установ та установ з надання адміністративних послуг. Бездіяльність або неправильні дії можуть дорого обійтись з точки зору втрачених державою можливостей.
  • Item
    Кадрове забезпечення державної служби україни в умовах воєнного стану
    (м. Полтава, 2023-04-26) Корнійчук, А. С.; Сердюк, Ольга Іванівна
    Основою ефективного державного управління є професійна державна служба, її кадрове забезпечення. Оцінка сучасних тенденцій у сфері кадрового забезпечення державної служби в Україні потребує особливої уваги у зв’язку з викликами воєнного стану. Війна підвищила ризики та невизначеності. Релокація та вимушена міграція призвели до зміни структури ринку праці, а також структури пропозицій та насиченість фахівцями у розрізі регіонів.
  • Item
    Рівні та форми інформаційно-комунікативної взаємодії органу місцевого самоврядування з громадою
    («Одеська політехніка», м. Одеса, 2023-11-10) Ігольник, Ю. І.
    В умовах швидкоплинних процесів глобалізації та розвитку інформаційного суспільства, великої недовіри різних соціальних спільнот до органів публічної влади виникає потреба в розробці нових механізмів взаємодії між публічною владою та громадськістю, які б враховували як сучасні світові тенденції, так і українські реалії. Взаємодія органів публічної влади з громадськістю може здійснюватися в різних формах залежно від мети і виду роботи та обсягу їх повноважень. Для дослідження рівнів та форм інформаційно-комунікативної взаємодії органу влади з громадськістю обрано практику діяльності Миргородської міської ради восьмого скликання в Полтавській області.
  • Item
    Механізм залучення громадян до прийняття управлінських рішень на рівні територіальної громади
    («Одеська політехніка», м. Одеса, 2023-11-10) Сашко, Ігор Володимирович
    Система взаємовідносин між владними структурами, органами державного управління та громадською думкою є одним із найвагоміших показників суспільного розвитку та демократії. Відомо, що чим активніше і повніше влада дозволяє брати участь масам у суспільно-політичних процесах, тим демократичнішою та ефективнішою вона стає. Організоване громадянське суспільство робить важливий внесок у розвиток демократії та повагу до прав людини. У демократичному суспільстві повноваження щодо прийняття рішень наділені виборним представникам, які реалізують свої рішення через органи державної виконавчої влади на національному чи місцевому рівнях.