Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/4967
Title: Підвищення довговічності робочих органів зернопосівних машин
Other Titles: Long-term lifting of working bodies of grain machines
Повышение долговечности рабочих органов зернопосивних машин
Authors: Дудніков, Анатолій Андрійович
Біловод, Олександра Іванівна
Дудник, Володимир Васильович
Бурлака, Олексій Анатолійович
Дрожчана, Ольга Урешівна
Keywords: Вібрації
Відновлення
Деформування
Надійність
Робочий орган
Зернова сівалка
Issue Date: 25-Apr-2019
Publisher: Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка
Citation: Підвищення довговічності робочих органів зернопосівних машин / А.А. Дудніков та ін. // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Технічні науки. 2019. (199). C.21-31.
Series/Report no.: Технічні науки;199
Abstract: Проведена оцінка надійності робочих органів зернових сівалок з урахуванням умов їх роботи на основі математичних залежностей, застосовуються в теорії ймовірності. Проведені дослідження по вибору оптимальних параметрів вібраційного зміцнення ріжучих робочих органів сівалок, що сприяють підвищенню зносостійкості і надійності посівної техніки. Запропонований спосіб відновлення робочої поверхні диска сошника приварюванням сегментів до його зовнішнього діаметру із зазначенням їх геометричних параметрів. Виявлені параметри варіювання факторів експерименту. Проведені мікроструктурні дослідження з ціллю визначення впливу метода обробки на властивості матеріалу дисків сошників. Проведені стендові випробування дисків сошників, відновлених різними методами на установці, що дозволяє регулювати інтенсивність зношування дисків, а також експлуатаційні дослідження для визначення ефективності використання різних методів їх відновлення. Визначені значення і розподіл залишкових напружень в матеріалі нового диска і відновленого приварюванням трьох сегментів зі сталі з наплавленням сормайтом і вібраційним зміцненням. Знайдені значення ступеня зміцнення матеріалу ріжучої кромки відновлених дисків сошників. Встановлені оптимальні режими вібраційного зміцнення: частоти і амплітуди коливань обробного інструменту, час. Визначені оптимальні параметри дисків сошників: зовнішній діаметр, товщина ріжучої кромки, кут леза, що забезпечує їх найменший знос і якість сівби зернових. Наведені результати зміни товщини диска і зносу його по діаметру підчас стендових досліджень нових дисків та відновлених приварюванням сегментів зі сталі 45 з автоматичним наплавленням сормайтом і вібраційним зміцненням. Проведені експлуатаційні дослідження вказаних варіантів зернових сівалок з ціллю перевірки експлуатаційної стійкості відновлених і зміцнених вібраційним способом дисків сошників. Встановлено, що найбільше значення напрацювання мала сівалка з дисками сошників, відновлених приварюванням сегментів зі сталі 45 з автоматичним наплавленням сормайтом і зміцненням вібраційним деформуванням.
URI: 5-7987-0176 Х
http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/4967
Appears in Collections:Фахові видання

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Извлеченные страницы 21-31 из Вісник ХНТУСГ. Технічні науки. Випуск 199.pdfПідвищення довговічності робочих органів зернопосівних машин / А.А. Дудніков та ін. // Вісник Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Технічні науки. 2019. (199). C.21-31.648.86 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.