Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/4358
Title: Лікування котів за асоційованого прояву бордетеліозу в приватному секторі м. Полтави
Other Titles: Treatment of cats for associated bordetellosis in the private sector of Poltava
Authors: Передера, Олена Олександрівна
Лавріненко, Інна Вікторівна
Передера, Роман Вікторович
Жерносік, Ігор Анатолійович
Keywords: коти, бордетеліоз, ешеріхіоз, стафілококоз, лікування, дезінфекція
Issue Date: 2018
Publisher: Науковий вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій
Citation: Peredera, O., Lavrinenko, I., Peredera, R., & Zhernosik, I. (2018). Лікування котів за асоційованого прояву бордетеліозу в приватному секторі м. Полтави. Науковий вісник ЛНУ ветеринарної медицини та біотехнологій, 20(92), 98-100.
Series/Report no.: 20(92);
Abstract: За підозри на інфекційне захворювання котів було проведено діагностичні дослідження. Із гнійних витоків носової порожнини кота були отримані чисті культури бордетел, ешеріхій та стафілококів. Для проведення ефективного лікування кожну із виділених культур досліджували на чутливість до антибактерійних засобів Згідно з одержаними результатами, виділені культури виявили найвищу чутливість до гентаміцину та енрофлоксацину. З урахуванням чутливості виділеної мікрофлори застосовували енрофлоксацин-50 у розрахунку 0,1 мл на 1 кг маси тіла протягом п’яти днів підшкірно. Як іму- номоделюючі засоби, що підвищують загальну опірність організму, застосовували Катозал і Гамавіт. Катозал застосову- вали котам один раз на добу підшкірно протягом 5 діб, у дозі 0,5 мл протягом 5 днів. Гамавіт вводили підшкірно по 0,3– 0,5 мл/кг маси тіла кота (лікувальна доза). Як вітамінний препарат застосовували Тетравіт. Його вводили підшкірно – 0,3 мл один раз на 7 діб. Покращення клінічного стану хворої тварини було відмічено на другу добу після початку лікування; тварина пожвавішала, з’явився апетит, слизово-гнійні виділення із носової порожнини припинилися. Оскільки бордетеліоз передається повітряно-крапельним шляхом, дезінфекцію повітря проводили за допомогою бактерицидного опромінювача BactoSfera OBB 36 P з кварцевою лампою. Для дезінфекції бактерицидну лампу вмикали щоденно – вранці та ввечері на 20 хвилин.
URI: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/4358
Appears in Collections:Фахові видання

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
1754-Текст статті-3385-1-10-20181212.pdfЛікування котів за асоційованого прояву бордетеліозу в приватному секторі м. Полтави353.39 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.