101 «Екологія» - Магістри 2018-2020

Permanent URI for this collection

Browse

Recent Submissions

Now showing 1 - 13 of 13
  • Item
    Ефективність біологічних фунгіцидів в захисті сої від хвороб
    (Полтавська державна аграрна академыя, 2018-12) Карпенко, Яна Олександрівна
    Визначена якість насіннєвого матеріалу сої сорту Ментор та ефективність застосування біологічних фунгіцидів, виявлені їх стимулюючі властивості та позитивний вплив на розвиток рослин сої на початкових етапах органогенезу та урожайність.
  • Item
    Вплив біологічних фунгіцидних протруйників на фітосанітарний стан насіння і розвиток рослин пшениці озимої
    (Полтавська державна аграрна академыя, 2018-12) Васейко, Галина Юріївна
    Визначена якість насіннєвого матеріалу пшениці озимої та ефективність застосування біологічних фунгіцидів, виявлені їх стимулюючі властивості та позитивний вплив на розвиток рослин пшениці озимої на початкових етапах органогенезу.
  • Item
    Модифікуюча дія екстрактів ехінацеї блідої
    (Полтава, Полтавська державна аграрна академія, 2019-01) Афендікова, Інеса Олегівна
    У кваліфікаційній роботі досліджували дію рослинних екстрактів ехінацеї блідої на проростанні тестових культур крес-салату, проса звичайного та ячменю посівного. Мета роботи - дослідити модифікуючу дію рослинних екстрактів надземної частини та коренів ехінацеї блідої по відношенню до рослинних тестових культур.Поведені дослідження дозволили встановити, що екстракти Echinacea pallida у великому діапазоні концентрації володіють модифікуючою активністю, що проявляється у формуванні коренів, збільшенні фітомаси та стимуляції енергії проростання насіння. Впеше встановлені основні закономірності дії екстрактів ехінацеї.Розглядається можливість використання екстрактів для регуляції продуктивності при вирощуванні в системах органічного виробництва сільськогосподарської продукції. Результати дипломної роботи можуть бути основою для подальшого вивчення у польових умовах для розробляння практичних рекомендацій для виробництва
  • Item
    Модифікуюча дія екстрактів ехінацеї пурпурової.
    (Полтава, Полтавська державна аграрна академія, 2019-01-25) Шевченко, Аліна Олександрівна
    У кваліфікаційній роботі досліджували дію рослинних екстрактів на проростанні тестових культур крес-салату, проса звичайного та ячменю посівного. Мета роботи- дослідити модифікуючу дію рослинних екстрактів надземної частини та коренів ехінацеї пурпурової по відношенню до рослинних тестових культур.Поведені дослідження дозволили встановити, що екстракти Echinacea purpurea у великому діапазоні концентрації володіють модифікуючою активністю, що проявляється у формуванні коренів, збільшенні фітомаси та стимуляції енергії проростання насіння. Впеше встановлені основні закономірності дії екстрактів ехінацеї. Розглядається можливість використання екстрактів для регуляції продуктивності при вирощуванні в системах органічного виробництва сільськогосподарської продукції. Галузь застосування. Сільське господарство та виробництво. Результати дипломної роботи можуть бути основою для подальшого вивчення у польових умовах для розробляння практичних рекомендацій для виробництва.
  • Item
    ОБГРУНТУВАННЯ ПРИНЦИПІВ ЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВІДНОВЛЕННЯ ЛАНДШАФТНОГО ТА БІОТИЧНОГО РІЗНОМАНІТТЯ НАЦОНАЛЬНОГО-ПРИРОДНОГО ПАРКУ НИЖНЬОСУЛЬСКИЙ
    (2018-12-26) Свіколкін, Валерій Миколайович
    У роботі встановлено, що важливими структурними елементами Парку є заказники загальнодержавного значення «Великоселецький», «Чутівський», «Плехівський», «Рогозів куток», «Онішківський», «Тарасенківський» та частина «Сулинського». Визначено, що у сучасному рослинному покриві НПП зональні типи рослинності (широколистяні ліси, лучні степи) займають незначні площі. Ліси поширені здебільшого на стрімких схилах Сули та на островах Чубарове, Високий, Романів горб, Коханівка та інших. Степова рослинність збереглася на схилах балок, псамофітні (піщані) степи розташовані на терасі Сули. Найбільші площі серед природної рослинності займають азональні типи рослинності, що репрезентують заплавні комплекси: водний, прибережно-водний, болотний, лісовий (вільхові, тополево-вербові, зрідка дубові ценози). Специфіку території НПП, як пониззя Сули, визначає наявність галофільної рослинності, у складі якої трапляються на лівобережжі солончакові та солонцеві угруповання, рідкісні для Лівобережного Придніпров’я. Встановлено, що на території НПП відмічено 54 види рослин, які охороняються: 3 види включено до Європейського Червоного списку (ЄЧС), 3 – до додатків Бернської конвенції (БК), 5 – до Червоного списку водних макрофітів України (ЧСВМУ), 17 – до Червоної книги України (ЧКУ), 26 – до регіональних спиків Черкаської та Полтавської областей, тобто є регіонально рідкісними (РР). Визначено, що інвентаризація фауни на території НПП ще далека до завершення. Найбільш вивченими є хребетні тварини, триває вивчення водних безхребетних. Однак, більшість груп безхребетних тварин залишаються практично не вивченими. З’ясовано, що найбільш впливовими антропогенними чинниками у межах НПП є: рівне вий режим, самовільні встановлені гідротехнічні споруди, несанкціоновані підбали водно-болотних угідь та іншої рослинності; заболочення та заростання очеретами середньої та нижньої частини основної території НПП. Запропоновано, заходи збереження рослинного та тваринного світу на території НПП та збереження рідкісних та зникаючих видів рослин. Для мінімізації загроз біологічного та акваландшафтному різноманіттю НПП запропоновані заходи екологічного менеджменту як для забезпечення збереження й відтворення біорізноманіття на індивідуальному рівні, так і на ценотичному, ландшафтному, екосистемному і біотопічному.
  • Item
    Аналіз сучасного екологічного стану лісових ресурсів Полтавського району.
    (Полтавська державна аграрна академія, 2018-12) Плюта, Анастасія Андріївна
  • Item
    Оцінка ролі регіональної екологічної мережі у збереженні раритетної флори і фауни Полтавської області
    (Полтавська державна аграрна академія, 2018-12) Олексієнко, Аліна Сергіївна
  • Item
    Вивчення закономірностей впливу сонячної радіації на динаміку популяцій комах шкідників
    (Полтавська державна аграрна академія, 2018-12) Мусієнко, Сергій Вікторович
  • Item
    Особливості становлення і розвитку природоохоронного руху на Полтавщині
    (Полтавська державна аграрна академія, 2018-12) Мазіленко, Станіслав Станіславович
  • Item
    Шляхи вирішення проблеми локальних проявів парникового ефекту в умовах урбоекосистеми.
    (Полтавська державна аграрна академія, 2018-12) Клюшник, Дмитро Геннадійович
  • Item
    Розробка заходів щодо покращення санітарно-гігієнічного стану селітебних територій на основі затосування бішофіту .
    (Полтавська державна аграрна академія, 2018-12) Черкас, Дмитро Васильович
    У роботі в результаті узагальнення теоретичних і експериментальних даних встановлено можливість використання природних розсолів і мінералів у землеробстві, як екологічно безпечного замінника пестицидів та добрив. Запропонований виробництву метод використання природних розсолів і мінералів як екологічно безпечного замінника пестицидів і добрив. Одержані результати досліджень, висновки, пропозиції і рекомендації використовуються для забезпечення раціонального використання, відтворення, охорони та зменшення пестицидного навантаження на грунт.