Please use this identifier to cite or link to this item: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/1652
Title: Використання поліморфізму мітохондріальної ДНК для реконструкціі походження української степової рябої породи свиней
Authors: Шаферівський, Богдан Сергійович
Почерняєв, Костянтин Федорович
Шульга, Юрій Іванович
Keywords: мітохондріальна ДНК
гаплотип
поліморфізм
Issue Date: 2007
Publisher: Інститут тваринництва центральних районів УААН
Citation: Вісник Інституту тваринництва центральних районів УААН: Матеріали XXVI науково-практичної конференції / ІТЦР УААН.– Дніпропетровськ: Деліта, 2007. –С. 111–119.
Abstract: Поліморфізм мітохондріального геному та літературні дані використані для реконструкції походження української степової рябої породи свиней. В результаті аналізу мітохондріальної ДНК диких свиней та української степової рябої породи визначено 3 гаплотипи. Гаплотип L притаманний великій білій породі європейського типу та диким свиням з Бельгії. Гаплотип С притаманний дикій свині Польщі, Франції і породі ландрас, нарешті гаплотип О – дикій свині Швеції, Італії і породі дюрок. Оскільки мітохондріальна ДНК успадковується виключно по материнській лінії, зроблено припущення, що внесок в формування генофонду зробили не тільки кнури великої білої, але і свиноматки цієї породи. Гаплотипи О та С імовірно походять від місцевих свиней.
URI: http://dspace.pdaa.edu.ua:8080/handle/123456789/1652
Appears in Collections:Тези конференцій

Files in This Item:
File Description SizeFormat 
Реконструкція походження УСР.pdf362.72 kBAdobe PDFView/Open


Items in DSpace are protected by copyright, with all rights reserved, unless otherwise indicated.