Електронний репозитарій (сховище, архів) наукових публікацій – електронний архів результатів науково-дослідної роботи, публікацій науковців, викладачів, аспірантів та студентів академії, кваліфікаційних робіт студентів для їх централізованого зберігання та надання відкритого доступу до них світовій академічній спільноті у режимі онлайн.

Інструкція для науково-педагогічних і наукових працівників із додавання академічних текстів до інституційного репозитарію

Інструкція із додавання академічних текстів здобувачів вищої освіти різних рівнів до інституційного репозитарію

Правила оформлення списку використаних джерел при написанні наукових робіт

Авторський договір

Приклад

Photo by @inspiredimages
 

Recent Submissions

Item
Методичне забезпечення курсу «Квітникарство та декоративне садівництво» – запорука підготовки висококваліфікованих фахівців
(2024) Гапон, Світлана Василівна; Антонець, Марина Олексіївна; Антонець, Олександр Анатолійович
Квітникарство як складова частина галузі рослинництва відіграє важливу роль у підготовці не тільки кваліфікованих спеціалістів агрономів, а й фахівців садово-паркового господарства. З цього приводу викладачі кафедри геоматики, землеустрою та планування територій ПДАУ зазначають, що "у Полтавському державному аграрному університеті розпочато підготовку фахівців - здобувачів вищої освіти за першим бакалаврським рівнем за спеціальністю 206 Садово-паркове господарство на основі освоєння освітньо-професійної програми "Садово-паркове господарство" в галузі знань - 20 Аграрні науки та продовольство. Адже підготовлені кваліфіковані кадри зможуть забезпечити у майбутньому потреби озеленення міста" [8].
Item
Виготовлення та використання біогазу в Україні
(Полтавський державний аграрний університет, 2023) Микитенко, А. О.; Гапон, Світлана Василівна
Збереження навколишнього середовища є дуже актуальною сучасною проблемою, тому люди шукають різні способи виробництва енергії з мінімізацією використання природних ресурсів. Виробництво біогазу дає таку можливість, при цьому зберігаючи екологічний стан нашої планети. Метою цієї роботи є показ особливостей виробництва біогазу в Україні, ознайомлення з джерелами для його видобутку.
Item
Однорічні квітникові культури в озелененні м. Полтава
(Полтавський державний аграрний університет, 2023) Гапон, Світлана Василівна; Шевчук, Сергій Миколайович; Нагорна, Світлана Вікторівна; Чувпило, Вадим Вікторович; Куришко, Роман Валентинович
Озеленення населених пунктів відіграє важливу роль в оздоровленні довкілля та створення сприятливих умов для життєдіяльності людини. Зелені насадження є невід’ємним компонентом міських урбоекосистем, сприяють еколого-просвітницькому, патріотичному та естетичному вихованню населення. Важливою складовою в озелененні є квітники, асортимент рослин на яких не тільки повинен бути різноманітним, а й перебувати в постійній динаміці, адже з кожним роком він збагачується на нові види та сорти рослин.
Item
Дослідження процесу цвітіння води в Кам'янському водосховищі з використанням методів ГІС і ДЗЗ
(2023) Глухота, В.; Шевчук, Сергій Миколайович
Досліджено стан вивчення явища евтрофікації та зазначено, що це є актуальною проблемою для більшості водойм нашої держави. Установлено, що активне водокористування, спорудження на водозборах об'єктів виробничої й соціальної інфраструктури та скидання великої кількості стічних вод у річки, озера й водосховища перевищує самоочисну здатність водних екосистем і призводить до їх ресурсної деградації. Зазначено, що виявом такої деградації водойми є явище цвітіння води, яке посилює процес евтрофікації, унаслідок чого порушуються або взагалі припиняються процеси саморегуляції, самоочищення, погіршується стан усієї системи, що може призвести до утворення токсичних водоростей, забруднення води й загрози зникнення мешканців водойм і здоров'ю людей. Здійснено аналіз поняття евтрофікація та зазначено, що це природний процес "харчування" водойми. Проаналізовано причини надмірної евтрофікації, зокрема її природні й антропогенні чинники. Охарактеризовано особливості методів ГІС і ДЗЗ для моніторингу, вивчення та прогнозування явища цвітіння водойм. Визначено гідрохімічні й гідрографічні параметри Кам'янського водосховища якнайменшого серед каскаду дніпровських водосховищ, але із характерним виявом цвітіння води, що є загрозливим для цього водосховища. За допомогою даних супутників Landsat-8 і Sentinel-2 показано особливості цвітіння води в Кам'янському водосховищі за 2021 р. Установлено кореляційний взаємозв'язок між температурою води у водосховищі та її цвітінням. Виявлено, що саме прогрівання акваторії Кам'янського водосховища є причиною його надмірного цвітіння. За допомогою методів ГІС і ДЗЗ досліджено наслідки цвітіння води для Кам'янського водосховища, зокрема визначено площі заростань акваторії водосховища. Обґрунтовано основні геоекологічні підходи до розв'язання проблеми цвітіння води для Кам'янського водосховища.
Item
Розвиток геодезії та землеустрою у світі
(2024) Чечель, В. В.; Дерев’янко, В. В.; Куришко, Роман Валентинович
Останнім часом досить активного розвитку набули такі галузі знань як геодезія та землеустрій. З розвитком новітніх технологій спеціалісти, котрі працюють у цій сфері почали висувати вищі вимоги до точності, якості виконаних робіт, а також часу, втраченого на виконання. Саме це стало рушійною силою для розвитку як приладів, за допомогою яких виконуються геодезичні роботи, так і самих наук геодезично-землевпорядного циклу.